Wyświetlanie numeru

Zapytanie o kosztorys Proszę o telefon

Historia

Ponad 70 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji maszyn do przetwarzania materiałów giętkich.

Założona w 1947 r. rodzinna firma SUTEAU-ANVER powstała w warsztacie naprawy maszyn do szycia. Firma bardzo szybko zaczęła projektować niewielkie maszyny w celu usprawnienia niektórych procesów technologicznych w produkcji obuwia, ponieważ branża ta była w tamtych czasach dobrze rozwinięta w regionie Mauges.

1972 r. : Firma znajduje rynek zbytu w branży tekstylnej na maszynę do pikowania.

1993 r. : SUTEAU-ANVER kontynuuje rozwój w zakresie budowy i handlu maszynami dla przemysłu obuwniczego. Serwis posprzedażny, działający sprawnie dzięki technikom utrzymania ruchu, oraz uruchomienie magazynu z częściami zamiennymi gwarantowały bardzo szybką reakcję w przypadku awarii.

Następnie stopniowo firma dywersyfikuje swoją działalność, kierując się w stronę bardziej obiecujących sektorów: luksusowych wyrobów skórzanych i branży materiałów giętkich. Przełomowym krokiem było zaprojektowanie i produkcja kompletnych i automatycznych linii do przetwarzania materiałów giętkich, a także wprowadzenie do oferty hydraulicznych i mechanicznych pras tnących oraz maszyn specjalnych.

2000 r. : Pojawia się ambitny plan nawiązania współpracy z krajami na terenie Europy i nawiązane zostają pierwsze znaczące relacje handlowe z agentami w Niemczech, Hiszpanii, krajach Beneluksu i Austrii.

2005 r. : W celu dywersyfikacji rynków i zwiększenia obrotów SUTEAU-ANVER tworzy nową strukturę specjalizującą się w produkcji maszyn dla przemysłu spożywczego – spółkę Ouest Agro Technologie (OAT – spółka zależna 100% od SUTEAU-ANVER).

2009 r. : David RIBAULT, związany z SUTEAU-ANVER od 1990 r., zostaje prezesem i dyrektorem naczelnym, przejmując stanowisko po członkach rodziny SUTEAU, tj. po ojcu Marcelu i po André – synie założyciela firmy.

2016 r. : Firma przeprowadza remont generalny i rozbudowę pomieszczeń (powiększenie warsztatu montażowego, nowe biura dla administracji, sala ekspozycyjna itd.).

2017 r. : SUTEAU-ANVER przejmuje spółkę Houlet, cały zakres jej działalności, jej przedstawicielstwa i pracowników. W następstwie przejęcia tej firmy, spółka wyznacza sobie jako cel uzupełnienie oferty maszyn oraz umocnienie obecności handlowej i technicznej na terenie kraju.

2020 r. : Otworzyliśmy biuro w Warszawie w Polsce, aby promować wzrost biznesu i wzmocnić nasze więzi z naszymi klientami europejskimi.

2022 r. : Z naciskiem na poprawę satysfakcji klienta i wsparcie, otworzyliśmy zespół obsługi posprzedażnej w regionie Lyonu, zapewniając jeszcze większą bliskość naszym cennym klientom i wzmacniając nasze zaangażowanie w świadczenie wyjątkowej obsługi.