Wyświetlanie numeru

Zapytanie o kosztorys Proszę o telefon

Nasze maszyny

Prasa termoformująca lub z belką tnącą – Model VFS

Prasa do termoformowania stoi na czele rodziny pras firmy SUTEAU-ANVER, stanowiąc międzynarodowy punkt odniesienia.

Zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę SUTEAU-ANWER, prasa jest niezwykle solidna, dokładna, cicha oraz opracowana specjalnie do formowania na gorąco i cięcia wszystkich materiałów niemetalowych. Wykorzystany w niej układ hydrauliczny sprawia, że ​​jest wyjątkowo wydajna.

Dzięki temu, że urządzenie to zaprojektowano z myślą o produkcji masowej, materiały mogą być formowane na gorąco i cięte z rolek lub arkuszy.

Konstrukcja maszyny wykonana w nowoczesnym i innowacyjnym wzornictwie składa się z jednego stałego stołu oraz jednej stałej górnej belki zamontowanej na 4 pionowych kolumnach. Ruchoma belka jest montowana do górnej belki poprzez jeden centralny siłownik, który zapewnia jej podnoszenie i opuszczanie. Prowadzenie belki stanowią zainstalowane w jej narożach 4 prowadnice sunące po 4 kolumnach pionowych. Siła nacisku rozchodzi się symetrycznie od środka obszaru cięcia.

Dolny punkt cięcia jest regulowany przez 4 mechaniczne ograniczniki. Regulacja tych ograniczników zależna jest od wysokości matrycy wykrawającej i zachodzi automatycznie podczas fazy regulowania. Ruch ograniczników sterowany jest motoreduktorem i elektronicznym wariatorem prędkości. Po zakończeniu fazy regulacji istnieje możliwość skorygowania pozycji punktu cięcia z poziomu ekranu sterującego z dokładnością do 0,01 mm. Cztery mechaniczne blokady posi-stop zintegrowano ze stołem stałym. Opcjonalnie stosowany układ nadmuchu powietrza umożliwia uniknięcie ryzyka zanieczyszczenia górnej partii tych ograniczników.

Punkt zatrzymania w górnej pozycji jest zgodnie z wymaganiami regulowany pomiędzy górną powierzchnią materiału oraz ostrzami matrycy. Regulacja może być wykonywana przez cały czas z poziomu ekranu sterującego. Pozycja ta jest sprawdzana liniowym potencjometrem z dokładnością +/- 5 mm.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa operatora podczas interwencji pod ruchomą belka przewidziano możliwość blokowania ruchomej belki w pozycji górnej poprzez system blokady hydrauliki. Blokada następuje automatycznie podczas zatrzymania maszyny lub w trakcie wymiany matrycy.

Dane techniczne

Zasilanie elektryczne : 400 Volt trzy fazy + p. neutralny + uziemienie 50 hz
Moc : 12 kW do 40 kW zależnie od wersji
Zasilanie pneumatyczne : Suche powietrze o ciśnieniu 6 bar
Szerokość stołu tnącego : Zgodnie z potrzebami
Głębokość stołu tnącego : Zgodnie z potrzebami
Siła docisku : 100 ton do 500 ton
Czas utrzymania ciśnienia : Regulowany od 1 do 250 sekund
Tolerancja płaskości : + lub – 0,1 mm/m  (dolna płytka stała I górna ruchoma)
Prędkość szybkiego opuszczania : Regulowana w zakresie od 50 do 270 mm/s
Prędkość wolnego opuszczania : Regulowana w zakresie od 5 to 20 mm/s
Prędkość otwierania : Regulowana w zakresie od 50 do 270 mm/s
Regulowany skok : 20 do 1000 mm (inne skoki na zamówienie)
Prześwit między stołem i belką (bez matrycy) : 1000 mm (inny prześwit na zamówienie)
Wysokość przestrzeni roboczej : 800 mm

Dostępna opcja

  • Takie same jak dla VFS STANDARD
  • Zespół chodzenia oleju
  • Zacisk matrycy hydraulicznej z górnej i dolnej strony

Dostępne wersje

Kontakt